Environment Footprint | TimeTec
Environmental Footprint
Gaz, kömür veya petrol gibi fosil yakıtları her yaktığımızda, karbondioksit atmosfere salınır. Sorumlu olduğumuz doğrudan karbon emisyonlarını ölçmek daha kolaydır. Buna evlerimizde kullandığımız gaz ve elektrik miktarı, arabamızda yaktığımız benzin veya mazot miktarı ve yaptığımız uçuş sayısı ve mesafesi dahildir. Karbon Hesabı, bu doğrudan emisyonları ölçmemize yardımcı olan bir araçtır.

\ n

TimeTec olarak sürekli olarak ürünlerimizin çevre üzerindeki etkilerini daha da azaltmanın yollarını arıyoruz.

\ n

Çevrimiçi alışverişin doğası gereği geleneksel perakendecilik yöntemlerinden daha çevre dostu olduğunu açıklayan bazı çalışma raporları olsa da, TimeTec iş operasyonlarını yürütmek ve nihayetinde aynı hedefe ulaşmak için tüm kaynaklarımızı çevrimiçi yollarla sunmak için sürekli olarak ekstra çaba sarf etmektedir.

 
Karbon Hesabı düşürülmesi
 
TimeTec, markamız için iki ana hedef belirlemiştir: Birincisi bayilerimizin ürünlerimizi daha kolay pazarlamasına yardımcı olmak ve ikincisi, teknik desteğe olan bağımlılıklarını azaltmalarına yardımcı olmaktır.
\ n

\ n Sıradışı çevrimiçi kaynak planımızla yoğun bir şekilde döşenmiş olan bu hedefler, yıllar içinde dünyanın dört bir yanındaki bayilerimiz için gereksiz satış ziyaretlerini veya yollardaki teknik seyahatleri başarılı ve büyük bir şekilde azaltmıştır. Müşterilere ve bayilere nakliye maliyetlerini düşürmede yardımcı olduğu kanıtlanmış kapsamlı çevrimiçi eğitim materyalleri ve teknik ipuçları dahil olmak üzere ihtiyaç duyulan tüm kaynaklara web üzerinden kolayca erişilebilir.
\ n

\ nAyrıca, ürünlerimiz yalnızca düşük enerji tüketimine sahip olacak şekilde tasarlanmamıştır; Ayrıca, uzaktan iletişimi iyileştirmek ve uzun mesafeli teknik destek elde etmek için web özellikli teknolojiyi kullanmaya yönelik çalışıyoruz. Ayrıca, uzak masaüstü desteği için TeamViewer gibi çevrimiçi araçların tanıtımı, bu hedeflerin daha da geliştirilmesine yardımcı oldu.
\ n

\ n2013 yılından bu yana, Şirket yerel tedarikçilerimize kağıt çekler vermeyi bıraktı ve bunun yerine kağıtsız çevrimiçi ödeme süreci uygulamasını getirdik. Çevrimiçi ödeme transferi, tedarikçilerin çekleri bankaya toplama ve yatırma ihtiyacını ortadan kaldırarak Karbon Muhasebesine daha fazla dahil olma çabalarımızdan biridir.

 
Ambalaj Atıkları azaltarak
 
Biz TimeTec 'ın donanım ürünleri ve aksesuarları bazı katlanabilir olması için ambalaj boyutunu azaltmak için muktedir ve aynı zamanda ulaşım kolaylaştırmak için tasarlanmış olduğunu görmek için çalıştılar.

Erken 2011 yılından bu yana, TimeTec müşterilerine donanım ürünleri sevkiyatı aşırı ambalaj azaltmak için önemli ilerleme kaydettiğini ve transit süre öğeleri korumak için geri dönüştürülebilir ambalaj malzemeleri ek türleri tanıttı. Bizim ambalaj yeniden boyutlandırılması da ulaşım maliyeti yanı sıra atıkların azaltılmasında büyük bir rol oynar.

TimeTec 'ın donanım ürünlerinin en siparişler ortalama% 43 geri kazanılmış lif içeriği oluklu mukavva ambalaj içinde sevk edilir. Birkez kullanıldıktan sonra, bu kaplar, diğer kağıt ürünlerinin imalatında kullanılmak için% 100 geri dönüştürülebilir.

2011 yılının başında, biz bir ve bunların yerine daha TimeTec 'ın donanım ve yazılım için tüm kullanım kılavuzu baskılar bir son koyarak ürünlerimizin kağıt kullanımını azaltmak için kampanya "Yeşil " Going bir başladı müşterilerin her şeyi içeren tüm yeni DVD 'tek disk gerekir. Tüm içerik profesyonel paginated ve kolayca erişilebilir olması için tasarlanmıştır.

 
Green To Go Çabalarını Devam
 
TimeTec'te, şirketin tüm bölümlerinde çevre ve enerji tasarrufu girişimlerini uygulamaya devam edeceğiz. Tüm seviyelerdeki TimeTec çalışanları, atıkları belirlemek ve daha enerji verimli alternatif çözümler tasarlamak için sürecin her köşesine derinlemesine dalıyor.

\ nKarbon ayak izini azaltmaya yönelik devam eden çabalarımızdan biri olarak, TimeTec \ 'in GPS, NFC, Beacon ve akıllı telefon teknolojisini zaman katılım ve koruma devriye çözümünde kullanan devrim niteliğindeki saat ölçüm yöntemini icat ettik ve geliştirdik. Çok daha basit saatli ölçüm alternatiflerini sunma çabası, donanım ve bunların ambalajlama malzemelerine olan talebi azalttı ve sonuç olarak imalat sıklığını ve nakliyesini azalttı, ancak ek hareketlilik ile aynı saat hızına ve doğrulama orijinalliğine ulaştı.
 
Çevresel Kaygılardan Çevre Duyarlılığına
 
Çevresel kaygılara yönelik çabaların bir parçası olarak, 2018'de yenilikçi bir hizmet sunduk ; bir grup tutkulu araştırma bilimcisi tarafından yürütülen i-Environ , yüksek maliyetli çevresel analitik hizmeti normal topluluklar için uygun bir düzeye indiren bir hizmettir. düzenli olarak bile abone olmak. İ-Environ hizmetleri, topluluğun ilgili ve önemli çevresel bilgilere ilk elden erişebilmesi için i-Neighbor Smart Community hizmetlerinin bir parçası olarak entegre edilen, arka uçta Büyük Veri ve Yapay Zeka teknolojisi ile ön uçta drone teknolojisini konuşlandırır. mahalleleri hakkında.
 
Yakın Alan Ticareti
 
Lojistik sektörünü canlandıran e-Ticaretin yükselişi, normalde iki çevre sorununu, birincisi karbon emisyonu sorunu ve ikincisi de ekstra ambalaj atığı. Genel olarak çevrimiçi ticaret veya çevrimiçi ve çevrimdışı ticarete kıyasla daha çevre dostu bir topluluk oluşturmak için Yakın Alan Ticaretini veya Topluluk Ticaretini teşvik ediyoruz. Mevcut e-Ticaretin sorunlarından biri, tek bir e-Ticaret platformundan birden fazla ürün satın aldığınızda, karbon emisyonunu ve ambalaj israfı sorunlarını abartan birden çok teslimata bölünebilir. Ancak bu sorunların hiçbiri yakınlardaki ticaret için mevcut değil. Groupon gibi bir grup satın alma platformu için bile, somut ürünler için toplu satın alma indirimlerinin keyfini çıkarmak için bireylerden gelen tüm satın alımları gruplandırır. Ancak söz konusu teslimat olduğunda, yine de çoklu olarak yapılır. E-Ticaret platformlarının çoğunda, müşterilere her zaman ayrı bireyler olarak davranılır; Yakın Alan Ticaretinde ise, her yerden dağınık bireyler yerine topluluktaki bireyleri hedefler. n

nBir ticaret platformu bir topluluğu hedeflediğinde, bir işyerinde veya bir konut topluluğunda 'Birden Çok Satın Alma, Tek Teslimat ' gerçekleştirebilir. TimeTec, iş kuleleri için Kiracı Uygulamasına ve tüccar listeleme için i-Tüccarlar, topluluk grubu satın alma özelliği dahil çevrimiçi satın alma için TimeTec Mart ve Tüccarların reklamını yapmak ve satışlarını artırmak için. TimeTec, çevre dostu Yakın Alan Ticaretini desteklemek ve ticari veya konut binaları için dijital bina ekosistemimizin bir parçası olarak 4 patent başvurusunda bulundu.